דילוג לתוכן

הברחת טלפונים היא עזרה הומניטארית, לא סיכון בטחוני

דצמבר 24, 2016

(מאמר זה הופיע גם באנגלית)

מסכנים החברים בבל"ד – המכות ניחתות עליהם בזו אחר זו והם אפילו לא יכולים להגיב על מטח השקרים והתעמולה שבא להצדיק את המעצרים והרדיפות הפוליטיות. אם יטענו כי ההאשמה בהברחת טלפונים לאסירים הביטחוניים אינה חמורה כפי שמציג השלטון, הרי זה כאילו הם מודים באשמה בעוד חברם דר' באסל גטאס נמצא במעצר וכפי שהבנתי הוא מכחיש את ההאשמות. כך נשאר שוב הדיון הציבורי שבוי במצג השווא הבטחוני הישראלי שנועד להצדיק כל עוול וכל התעללות בציבור הערבי.

אני מכיר ומוקיר אמנם את מר גטאס ממאבקים רבים בהם נטלנו חלק ביחד, אך אין ביננו כל קשר ארגוני, ואיני יודע האם אכן הבריח טלפונים לכלא. לכן אני רואה עצמי חופשי לדון כאן באוביקטיביות לא בעובדות המקרה אלא בקונצפט הגזעני השיקרי שעומד מאחורי המעצר.

הטלפונים הם המלשינים המסורים ביותר של השלטון

"זרועות הביטחון" הישראליות והתקשורת המגוייסת מדברים השכם והערב על "הסכנה הבטחונית" מהברחת טלפונים לאסירים בטחוניים בכלא. הם טוענים או רומזים או מגלגלים עיניים לשמיים כדי שנחשוב, כמובן, איך לא, שהטלפונים משמשים את האסירים הפלסטינים כדי לתאם "פיגועים". טיעון מופרך כזה יכול היה אולי, וגם זה רק אולי, להתקבל על דעתו של חוני המעגל שהיה במערה 70 שנה ולא קרא עיתונים ואין לו קשר לאינטרנט…

האם מי ששמע, למשל, שהטלפון של אנג'לה מרקל היה מואזן על ידי רשויות הביון האמריקאיות יכול להאמין שהטלפונים של האסירים הפלסטיניים בקופסת הסרדין שבה אנו חיים בלב מעצמת האח הגדול המחניקה ביותר בעולם אינם מואזנים? הרי השיחות כולן מוקלטות מכל הצדדים, המיקומים כולם מאותרים עד לרמת האגף והחדר (השתמשתם פעם בוויז?) ומיטב המוחות הישראלים מחליפים בינהם קטעים על פרטי הפרטים של החיים הרומנטיים של עכברי המעבדה שתחת פיקוחם.

לכן, כמו שאומרים, אם לא היו טלפונים בידי האסירים הרי ששירותי הביטחון היו דואגים למצוא דרך להכניס אותם לכלא, ככלי פיקוח ומעקב. כמה יותר נוח ומועיל להם שהטלפונים מוכנסים בהברחה, הם יכולים להוות כר פורה לסחיטה כלכלית והצדקה מתמדת למסעי דיכוי וענישה שרירותיים כאשר השלטון חפץ בכך.

השקר שבנימוקי הביטחון – לינץ' בחסות החוק

המצאת סיכונים בטחוניים כדי להצדיק את פשעי האפרטהייד הישראלי היא התחביב והמקצוע הלאומי. לא במקרה מתחרים כל גדולי הציונות על התמיכה באלאור עזריה – כולם אלאור. כולם שותפים מודעים לשקר. אם רק תחשוב שהערבי הזה רוצה לתקוף אותך מותר לך לירות בו. עם קצת אימון ומאמץ תוכל בצורה זו לירות בכל ערבי שתחפוץ.

הדוגמה הקלאסית לדפוס התנהגות זה היה הוצאתה להורג של הילדה אימאן אל-האמס שב-5 באוקטובר 2004 התקרבה למוצב של צבא הכיבוש ליד רפיח. החיילים הצליחו לדמיין כי אם תיק בית הספר של הילדה היה מלא חומרי נפץ היה בה משום סכנה לחייהם…

דפוס התנהגות זה הולך ומתחזק עד שבאוקטובר 2015 הפך הלינץ' כנגד "חשודים" ערבים לספורט לאומי. המקרים היחידים שבהם הודו כי "היתה טעות" וכי החשדות לא היו מבוססים היו כאשר התברר לבסוף כי החשודים לא היו ערבים.

למרבה הצער

לצערי, כרגיל, גם אותם ישראלים שמנסים להראות את פני הדברים באור אחר שבויים בתפיסה השקרית הבטחוניסטית כאילו מדובר בישראל המתגוננת מול "הסיכון הבטחוני" הפלסטיני.

מאמר המערכת של הארץ, מה-21.12.2016, מתנגד להדחתו של באסל גטאס מהכנסת לפני מיצוי ההליך המשפטי. אך גם הם שותפים למצג השווא הביטחוניסטי בכותבם כי גטאס "חשוד בהברחת טלפונים לפעילי טרור בכירים היושבים בכלא". וליד דקה היה בן 25 ב-1986 כאשר נעצר באשמת חברות בחולייה של החזית העממית, לפני 30 שנה. אם היה יהודי שהיה מעורב ברמה דומה בהתארגנות כנגד ערבים ספק אם היה מואשם ולכל היותר היה מבלה תקופה קצרה בכלא. היום כבר יכול היה להיות חבר כנסת או שר. מאז דקה הצטיין והתפרסם בלימודים, בכתיבה, בעמדתו הפוליטית. הוא אינו פעיל טרור והדבר היחיד ה"בכיר" בו הוא התקופה הארוכה שהוא מבלה בכלא מתוך נקמנות השלטון.

עמירה הס, מלאה סימפטיה ויחס אנושי, מתארת בהרחבה בהארץ את הצד ההומניטארי של הברחת הטלפונים לכלא. יפה מצידה… אולם גם היא נסחפת לבסוף למצג השווא כאילו הטלפונים יכולים להוות "סיכון בטחוני". היא אף מציעה דרכים משלה להגן על הביטחון: "אם באמת רוצים למנוע הברחות ניידים בעתיד, יש לאפשר לאסירים הפלסטינים להשתמש בטלפון ציבורי. אפשר להקשיב לשיחות בזמן אמת, להקליטן ולפענחן מיד, אפשר להציב סוהר שיקשיב. אפשר הכל ביחד." כמה עצוב.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: