דילוג לתוכן

הועד המרכזי של בל"ד קורא לצאת נגד הרדיפות הפוליטיות ולפעול להצלחת הפגנת ועדת המעקב

ספטמבר 20, 2016

(כהשתתפות בהגנה על בל"ד נגד מסע המעצרים והרדיפות, חיפה החופשית מביאה כאן תרגום גילוי דעת שהוציא היום, שני, 19.9.2016, הועד המרכזי של בל"ד)

הודעה לתקשורת

הוועד המרכזי של בל"ד נפגש היום במטה המפלגה בנצרת לדון במסע החקירות והמעצרים נגד ראש המפלגה, מנהיגיה ופעיליה.

הפגישה התייחסה להתפתחויות האחרונות בעניין הרדיפות הפוליטיות הישראליות ודרכי התגובה למבצע המעצרים ההמוניים נגד מנהיגי וחברי בל"ד, ברמה הציבורית, המשפטית והתקשורתית. הוחלט על הקמת צוותי עבודה מקצועיים למעקב וניהול המערכה נגד המתקפה הפראית.

הוועד החליט כי בשל חומרת ההתקפה יתקיים חדר מצב קבוע, וכן הדגיש את הנושאים הבאים:

  1. הפיכתו הפתאומית של נושא מנהלי כספי של מפלגה פוליטית שהיה בטיפול מבקר המדינה לחקירה של משטרת ישראל ורשויות רשמיות וממשלתיות אחרות לפני שיצא דו"ח המבקר ומסקנותיו ולפני שתתקבל תגובת המפלגה לכל ההערות, מנהליות או כספיות, כפי שקובע החוק – זו היא אינדיקציה ברורה לכך שזו רדיפה פוליטית חדשה במכלול הרדיפות מצד הממסד הישראלי נגד הברית הלאומית הדמוקרטית, ונגד השיח הפוליטי שלה הקורא עליו תיגר מזה שנים רבות, אפילו שזה נעשה בהקשר כספי במקרה הנוכחי.
  2. לא פלא כי הממסד מנסה הפעם להציג את בל"ד באור פלילי, לאחר שנכשל במסעי הסתה ורדיפות פוליטיות במהלך השנים האחרונות להדביק לה האשמות בטחוניות ופוליטיות, החל ממסעות ההסתה הנמשכים נגד מנהיגות בל"ד והמסר הפוליטי של המפלגה, הניסיונות לפסול את המפלגה או להדירה, ההתקפה החריפה על בל"ד בעקבות ארגון ביקורי המשפחות בסוריה ב-2003, ואחרי עמדתה המכובדת כנגד התוקפנות על לבנון בשנת 2006, וההתנגדות לתוקפנות המתמשכת על עזה מאז 2008, דרך מסע המעצרים הברוטאלי נגד פעילי בל"ד במהלך פעילותם נגד תכנית פראוור לעקירת הבדווים הנגב, ולאחרונה הרחקת נציגי בל"ד בכנסת מפעילות פרלמנטרית.
  3. אין אפשרות להבין את הרדיפות היום במנותק מההקשר הפוליטי הנוכחי והאיסור על התנועה האיסלמית. זוהי הגבלה שיטתית של השוליים בהם מתאפשרת פעילות פוליטית פלסטינית. הגבלה זו לא עומדת להסתיים עם התנועה האיסלמית והברית הלאומית הדמוקרטית. אם לא נצא כנגדן עכשיו הגבלות אלו יפגעו בכל מי שהממסד הישראלי רואה בו כנמצא מחוץ לקונצנזוס הציוני ומאתגר אותו.
  4. הפשיזם, המשתלט על הזירה הפוליטית בשנים האחרונות, שואף באמצעות רדיפות פוליטיות אלו של מפלגות ותנועות לאומיות להפחיד אנשים, להרחיקם מהפעולה הפוליטית, לעשות דה-לגיטימציה לפעילות זו, בניסיון לביית את התנהגותם הפוליטית של הערבים הפלשתינים.
  5. להדגיש את הצורך באחדות התנועות והמפלגות הפוליטיות לפעולה נגד המדיניות הגזענית, הפשיזם וסדרת הרדיפות הפוליטיות שעורך הממסד הישראלי נגד ההמונים הערביים.

בל"ד קוראת להמונים הערבים להשתתף בהפגנת המחאה המאוחדת שקראה לה ועדת המעקב על כל מרכיביה לאות הזדהות עם בל"ד ונגד הרדיפות הפוליטיות. ההפגנה תערך ביום שלישי ה-20/9/2016, בשעה 17:30, ליד כיכר "ביג" בנצרת.

הוועד המרכזי של הברית הלאומית הדמוקרטית

נצרת

19 בספטמבר, 2016

 

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: