דילוג לתוכן

פניית תושבי ראמיה לחברי מועצת עיריית כרמיאל

אפריל 5, 2014

פניית תושבי ראמיה לחברי מועצת עיריית כרמיאל

(המכתב שלהלן חולק לחברי מועצת העיר כרמיאל בישיבת המועצה שהתקיימה ביום רביעי ה-2 באפריל 2014. נושא ראמיה לא עלה עדיין על סדר היום של מועצת העיר…)

לכבוד

חברי מועצת עיריית כרמיאל

הנידון: דרוש פיתרון אנושי

שיאפשר לנו, תושבי ראמיה, לחיות כתושבים שווי זכויות בכרמיאל

 

לרגל ישיבת מועצת העיר היום, החלטנו לפנות אליכם ישירות ובאופן אישי, כדי לעודד אתכם כנציגי ציבור לקחת אחריות, להכיר בזכויותינו הבסיסיות ולפעול למען פיתרון אנושי לבעייתנו.

אנו, כ-170 תושבי ראמיה, חיים היום באדמת אבותינו שעל הבעלות עליה אין חולקים.

ב-1976 הוצא צו להפקעת אדמותינו בטענה של "צרכי ציבור" – אולם אם הצורך הציבורי הינו בנייה למגורים באדמות אלו – הרי שאנו בעלי הזכות הראשונית והטבעית לבנות באדמות אלו.

אנו לא באנו לגור בכרמיאל, אלא העיר כרמיאל היא שבאה אלינו.

אלפים מבני משפחתנו שהתגוררו ב"כפרים לא מוכרים" באזור זכו להכרה בכפריהם, בעוד שתושבי ראמיה מוכרים היום כתושבי כרמיאל. אלא שהכרה זו בנו כתושבי כרמיאל, במקום שתאפשר לנו לבנות את בתינו ותביא לשילובנו כתושבים שווי זכויות בעיר, מלווה בהמשך המצוקה הקשה והמכוונת שממנה אנו סובלים במטרה להביאנו לוויתור על אדמתנו.

אנו מתגוררים בפחונים, צריפים, ובתי אבן – חשופים לחום, לקור ולגשם. כל ניסיון לשפר את מצב הדיור גורר קנסות כבדים והריסות. נמנע מאיתנו להתחבר לרשת החשמל ובשכונה שלנו אין ביוב או דרכים סלולות.

כל מי שרואה בעיניים אנושיות את התנאים הקשים בהם אנו חיים כתוצאה ממדיניות מכוונת זו, יודע כי זו היא חרפה לעיר כרמיאל. הרשו לנו להאמין כי מצב דברים זה אינו מקובל על הרוב המכריע של תושבי העיר, יהודים כערבים.

עבורנו, פיתרון שיאפשר לנו להתחבר לחשמל, לבנות בתים, ולהנות משרותים ותשתיות ברמה המקובלת בעיר – יהווה הקלה ומעט צדק לאחר שנים רבות של סבל. משום תושב בעיר כרמיאל לא ייגרע דבר עם ל-170 תושבי ראמיה יינתן לחיות בכבוד. עבורנו ועבור העיר כרמיאל על כל תושביה, שינוי המגמה מרדיפות ועימות, לכיוון של הכרה ושיווין זכויות, יהווה שינוי גדול ומהותי – שינוי שכולנו מייחלים לו.

ועדת הפנים של הכנסת שדנה לפני מספר חדשים בעניין תושבי ראמיה המליצה לרשות מקרקעי ישראל ולעירייה, לפתוח מיד במשא ומתן עם תושבי ראמיה, כדי למצוא פתרון תכנוני הולם. פסק דין של השופט רניאל בבית המשפט המחוזי בחיפה ב-2009 קבע כי מנהל מקרקעי ישראל הפר את הסכם הפשרה מ-1995 והמליץ למנהל ללכת לקראת תושבי ראמיה. נציגת עיריית כרמיאל הודיעה בדיון בכנסת, כי העירייה פנתה למנהל באותה הרוח אך לא נענתה.

האחריות הראשית לאפשר לתושבי ראמיה לחיות בכבוד, לבנות ולהשתלב בכרמיאל כתושבים שווי זכויות – הינה על ההנהגה הנבחרת של הציבור בכרמיאל.

אל תגידו שלא ידעתם. הפיתרון בידכם, ואינו דורש אלא אנושיות, אחריות ורצון טוב.

בכבוד רב

בשם ועד הפעולה של תושבי ראמיה

סלאח סוואעד   054-5975958

swaid932@gmail.com

2.4.2014

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: