דילוג לתוכן

ובינתיים בגליל: נשפט ל-11 חדשי מאסר מאחר וסרב להרוס את ביתו!

אוגוסט 9, 2013

ובינתיים בגליל: נשפט ל-11 חדשי מאסר מאחר וסרב להרוס את ביתו!

(במסגרת המאבק נגד "מתווה פראוור לטיהור אתני של ערביי הנגב, נפתח עמוד פייסבוק בעברית, "נעצור את מתווה פראוור". המפעילים החרוצים של העמוד החליטו להרחיב את מטרותיו, כפי שהם מצהירים: "המחאה שלנו, לפיכך, דורשת את זכויותיהם של כל הפלסטינים המדוכאים ע"י מדינת ישראל: • לא להפקעות • לא להרס כפרים ובתים • לא לגירוש • כן לשיבת הפליטים והעקורים". בפוסט מה-6 באוגוסט הם מספרים על התארגנות של צעירים דרוזים, "שבאב אלגדב", נגד הפקעת אדמותיהם. אני מביא כאן את הפוסט כפי שהוא, לשרות ה-1% מכם שאינו בפייסבוק.)

"ביתי, אדמתי, אגלה לכם סוד

כאן זכרונותי, ילדותי ותהילתי         

גם לו פוצצו אותך, לו התנקשו בך, לו הרסו אותך או מכרו אותך

אתה אהבתי שלא אבגוד בה

אני נשבע להשאר"

"היציאה הראשונה לרחוב

לא נכבד חוקים שאינם מכבדים אותנו!

"תכניות הפקעת הקרקעות והפגיעה בזכויותינו הטבעיות והבסיסיות ביותר אינם מדיניות חדשה של מדינת ישראל. מאז שנת 1948 ועד היום הופקעו קרוב ל-83% מאדמות בית ג'אן ו-67% מאדמות הערבים "בני מערוף" (הערבים הדרוזים) בארץ. הוטלו עלינו קנסות במליוני שקלים באשמת "בנייה ללא רשיון".

"היום רמיסת זכויותינו מקבלת צורה חדשה וחצופה – כאשר בחסות חוקים גזעניים אנו נידונים להריסות בתים, מאסר בפועל וקנסות דמיוניים. זאת כחלק ממדיניות הדרה והתעללות כנגד כלל הערבים בארץ.

"לאור כשלון כל הנסיונות לבלום את הפגיעות הקשות כנגדנו, החלטנו לפתוח בקמפיין מחאה. אנו מודיעים בזאת על "היציאה הראשונה לרחוב" בכדי להתעמת ולהאבק כנגד חוקי ומשפטי העוול שאין להם תקדים. לא ניתן להמעיט בכבודנו ולהביאנו לשפל המדרגה."

"במילים אלה פנתה קבוצה של אקטיביסטים מהכפר בית ג'ן – הפועלת תחת השם "שבאב אלגדב" – (נוער הזעם) – אל התושבים. הם קראו להפגנה ראשונה ביום חמישי ה-25.7.2013 בשעה 9:00 בבוקר בצומת בית ג'ן – הפגנה אליה הגיעו עשרות אנשים, מכלל שכבות האוכלוסייה בישוב.

"הצלחתה של ההפגנה הביאה להפגנה נוספת ביום שבת, ה-3.8.2013 הפעם בצומת ראמה…

"בהפגנה זאת השתתף מג'די ח'טיב, אשר בית המשפט קנס במאות אלפי שקלים והורה לו להרוס את ביתו. מג'די ח'טיב אמר: "הודעתי לבית המשפט שאני מעדיף מאסר בפועל על תשלום ולו אגורה אחת למי שרוצה לא רק להרוס את ביתי אלא להרוס את חיי משפחתי. ואכן, ב-15.9.2013 אני מתחיל לרצות עונש מאסר של 11 חדשים…

"גזרי דין אכזריים ובלתי צודקים כאלו לא ירתיעו אותנו מלדבוק באדמותנו ובבתינו. אנו רוצים לחיות בכבוד והם מונעים מאיתנו להגדיל את שטחי המתאר של כפרינו ומונעים מאיתנו אישורי בנייה. הם עוברים על חוקי החיים ולא אנו. זכותה של כל משפחה למצוא גג מעל ראשה…." מג'די ח'טיב הוסיף: "משמרת המחאה והזעם הזאת מטיחה בפניהם של שלטונות המדינה – את האדמה הזאת ירשנו מאבותינו, השורשים שלנו בבית ג'ן ובשאר הישובים הינם בני מאות שנים"."

(עד כאן שבאב אלגדב. והמפרסמים הוסיפו:)

ביום שישי הקרוב, ה-9 לאוגוסט, תתקיים הפגנת המחאה השלישית, שוב בבית ג'אן.

האפליה והדיכוי השיטתיים נגד בני העדה הערבית הדרוזית מוכיחים פעם נוספת כי מדינת ישראל פועלת מתוך גזענות לשמה נגד כל תושבי הארץ הערבים. כל הדיבור על "חובות וזכויות" אינו אלא תעמולה צינית שנועדה להצדיק נישול שיטתי של הערבים כדי לגזול את אדמותיהם ולפנותן לשימוש המתנחלים היהודים – בגליל, במשולש ובנגב כמו בגדה המערבית.

לצפייה בווידיו מהפגנת שבאב אלגדב, לחצו כאן.

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: