דילוג לתוכן

ביקור אובמה לא יקרב את השלום

מרץ 17, 2013

ביקור אובמה לא יקרב את השלום

גילוי דעת

עם ביקורו המתוכנן של נשיא ארצות הברית, אין אנו פונים לאובמה – איננו מצפים ממנו לשנות את מדיניותו. אנו פונים אליכם, אחיותנו ואחינו תושבי הארץ ופליטיה, הסובלים מהכיבוש, הגרוש והמלחמות, מהגזענות ומהניצול: אל תתנו אמון ואל תקוו לכלום מסוחרי הכיבוש והמלחמה. את השלום נביא אנחנו, קורבנות המשטר ומתנגדיו, במאבקנו למען הצדק והחרות, למרות רצונם הרע.

במשך עשרות שנים משלים אותנו בדיבורים על "תהליך השלום" – תהליך של הידברות בין שליטי האזור בחסות אמריקאית – שעניינו היחיד "ניהול המשבר" על ידי אלו שמרוויחים מהמשך הכיבוש והמלחמות. תהליך זה מאפשר לעולם לעצום עין לקיומו של משטר אפרטהייד המונע מהפליטים הפלסטינים לחזור למולדתם, שולל את זכויותיהם של התושבים הערבים הפלסטינים ומקיים הפרדה אתנית ופוליטית ואפלייה גזענית.

בעוד נתניהו ואובמה מדברים על חידוש "תהליך השלום" תעשיית הנשק האמריקאית ממשיכה לחמש במלוא הקצב את המשטרים השונים באזור ונתניהו מכין את המלחמה הבאה. התקפה על אירן? התערבות ישראלית בסוריה? מסע הרג מחודש בעזה? בכל מקרה תושבי הארץ ופליטיה ועמי האזור ישלמו את מחיר הדמים.

את מחיר הכיבוש והנישול, המלחמות והמיליטריזציה, משלמים תושבי הארץ כולם, במישרין ובעקיפין. המאבק לפיתרון צודק ובר קיימא מתחיל במאבק למען זכויות שוות לכול: למען חזרת הפליטים הפלסטינים, למען סילוק הכיבוש, למען חיסול האפלייה על כל סוגיה, למען זכויות חברתיות ודאגה לכל אדם.

אנו תושבות ותושבי הארץ הרוצים לחיות בה בחופש ובדמוקרטיה ומתוך מתן זכויות שוות לכל – באחדותנו ובמאבקנו ניפטר ממשטר האפרטהייד, נרסק את חומות ההפרדה, נשכין שלום, נחזיר את הפליטים הפלסטינים למולדתם ונכונן חברה החדשה.

זכויות מלאות ושוות לכול הן הבסיס לחיים ביחד בארץ אחת

השלום יושג במאבק עממי נגד הכיבוש ושלטון הגזענות והניצול

קבוצת יפו למען מדינה דמוקרטית אחת

יפו, 17 במרץ 2013

גילוי דעת זה פורסם גם בערבית ובאנגלית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: