דילוג לתוכן

קריאה להחרמת הבחירות לכנסת (משנת 2009)

אוקטובר 13, 2012

(הערת חיפה החופשית: עוד בטרם תתכנס הועדה העממית לארגון מסע ההחרמה לבחירות הכנסת בינואר 2013, לפניכם תרגום של הקריאה להחרמה משנת 2009. הנושאים עצמם כמעט שלא השתנו. כמו שתראו להלן – הכרוז כולל מסר אל החברה הישראלית מתוך תקווה למצוא שותפים להחרמה ולמאבק נגד המשטר הגזעני. אולי עכשיו כשהכרוז גם בעברית המסר יגיע ליעדו וניתן יהיה ליצור שיתוף בהחרמת הבחירות הבאות עלינו לרעה.)

נחרים כולנו את הבחירות לכנסת הציונית!

מאז שהוקמה כתנועה קולוניאליסטית גזענית, התנועה הציונית פעלה לסילוקנו מאדמת פלסטין. היא הקימה את מדינתה "הדמוקרטית היהודית" בשנת 1948 תוך טיהור אתני של רוב בני עמנו באמצעות אש ומעשי טבח. מאז לא הפסיקה הציונות ליום אחד את רדיפת בני עמנו במולדת ובגולה: בגזענות, בכיבוש, במצור ובטבחים. הנה אנו רואים לנגד עיננו את תוקפנותה הנפשעת נגד בני אחינו בעזה הנתונה במצור ומסרבת להיכנע, תוקפנות נגד ילדים ונשים,  זקנים וצעירים, אזרחים ולוחמי גרילה. תוקפנות זו היא ההוכחה האחרונה לאופיו העקוב מדם של המשטר האכזרי שאינו ניתן לתיקון.

ההחרמה היא מסר האחווה שלנו לבני עמנו הפלסטיני במולדת ובגלות: "אנחנו איתכם!" – מעולם לא היינו ולעולם לא נהייה חלק מהממסד הגזעני האכזרי. גורלנו אחד ונמשיך במאבק עד שיאוחד השלם, יחזרו הפליטים, יסתלק הכיבוש ונחייה כולנו בכבוד ובביטחון בפלסטין הדמוקרטית הנקייה מגזענות.

ההחרמה היא צעקתנו הרמה לעולם כולו: "על תתנו לתאטרון של הדמוקרטיה הישראלית המזוייפת לאטום את עינכם מלראות את פשעי המשטר הגזעני והסכנות הטמונות בו!" – משטר זה גרוע יותר ממשטר האפרטהייד בדרום אפריקה, כיוון שהוא פועל לעקור את עמנו הפלסטיני מאדמת מולדתו. הוא אינו מפסיק לאיים עלינו בגרוש, גם בשטחי 48', בנוסף למדיניות האפלייה, ההרס והשיעבוד. כל זאת בשם "הלגיטימיות הדמוקרטית של הרוב היהודי": רוב שהושג באמצעות טיהור אתני.

ההחרמה היא המסר שנו אל החברה הישראלית: אנחנו מסרבים להשלים עם המשטר הפוליטי המבוסס על קשירתנו אתכם ביחסי קולוניאליסטים וילידים, היחס שבין האדון והעבד. משטר זה שולל מכם את אנושיותכם ומייצר בהכרח את הגזענות, שעליה הוא נבנה. בואו נשבור ביחד את חוקי המשחק – משחק בחירות המתבסס על פשעי הטיהור האתני, שחוקיו מנוגדים לעקרונות היסוד של הדמוקרטיה, שתנאי היסוד שלו הוא "הרוב היהודי".

ההחרמה היא קול הביטוי העצמי שלנו בנחישות ובראש מורם: "נתאחד ונאבק להשגת זכויותינו האישיות והקולקטיביות בכוח העמידה האיתנה של הציבור שלנו!" – זה מה שלימד אותנו ניסיון 60 שנות עמידה על זכויותינו בחיינו כקרבנות גזענות משטר זה, הרואה בילד הערבי את אויבו מיום לידתו.  כל מאבקי הבחירות אינם מביאים דבר מלבד פרוק אחדות השורה החיונית כדי לעמוד בפני האתגרים. הכנסת היא אשר מספקת את הלגיטימיות לכל התכניות והחוקים הגזעניים כנגדנו. עלינו לארגן עצמנו למאבק, לבניית ארגוני המאבק שלנו להבטחת זכויותינו ועתידנו. לא יכולה להיות לנו השפעה בכנסת שבסיסה החוקי מנוגד לדמוקרטיה, המבטיחה מראש רוב ציוני עויין לזכויותינו.

המסע העממי להחרמת הבחירות קורא לכם, כולכם, לקחת חלק בהעברת מסר חיוני זה בצורה ברורה, באמצעות השתתפות בכל הפעילויות והבטחת אחוז גבוה של החרמה בבחירות לכנסת. כמו כן אנו קוראים לכל המפלגות הערביות לשמור על יחסי אחווה ורוח דמוקרטית במהלך מערכת הבחירות. נתאחד כדי לטאטא את המפלגות הציוניות מהרחוב הערבי. עלינו לבנות את עתידנו ולשמור עליו באמצעות אחדות השורה במאבק וכינון דמוקרטיה אמיתית במוסדות המאבק שלנו בכל הרמות, החל המוועדים העממיים, דרך ועדת המעקב העליונה של ההמונים הערבים הפלסטינים בשטחי 48', ועד שיתופנו כחלק חי ופעיל בכל מאבקי עמנו ובבניית מוסדותיו הלאומיים בהתבסס על עקרונות דמוקרטיים.

החרמת המשחק המכור של הבחירות היא העמדה החזקה והמשפיעה!

למען עתיד של חופש ודמוקרטיה אמיתית!

המסע העממי להחרמת הבחירות

פורסם לראשונה: 30 בינואר 2009

לקריאת המקור הערבי – לחץ כאן.

לקריאת מאמר באנגלית על ההחרמה בבחירות 2013.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: