דילוג לתוכן

יצירת קשר בין תומכי הפתרון של מדינה דמוקרטית אחת בפלסטין ההסטורית

אוקטובר 7, 2012

 ___________  לכבוד הפעילות\הפעילים

בתקופה גורלית זו בהיסטוריה של אזורנו, המלאה בהתפתחויות ובתהפוכות, נראה כאילו עניין הזכויות הפלסטיניות נותר ללא אופק לפיתרון בר קימא. לצד המשך ההתנגדות העממית נגד הכיבוש וכל צורות הטיהור האתני, הגזענות והדיכוי, נראה לנו כהכרחי לקדם מסגרת של פיתרון פוליטי המבוסס על עקרונות דמוקרטיים – הקמת מדינה דמוקרטית אחת על אדמת פלסטין ההיסטורית. פתרון זה יבטיח את שיבת הפליטים הפלסטינים, ישים קץ לכיבוש ולמשטר האפרטהייד ויבטיח את זכויותיהם וביטחונם של כל תושבי פלסטין ההסטורית.

מאז 2007 נערכו מספר ועידות וכינוסים לתמיכה בתכנית המדינה הדמוקרטית האחת בפלסטיןההיסטורית, בין היתר בחיפה, מדריד, סאוסהאמפטון, שטוטגרט, בוסטון, לונדון, דאלאס, הארוורד, וכן במקומות נוספים. פגישות ודיונים נוספים נערכו באמצעות האינטרנט, ניסחו מסמכים ודנו בעקרונות יסוד. מזה מספר עשורים פורסמו ספרים ומאמרים הטוענים כי האלטרנטיבה היחידה לשלום כולל וצודק היא המדינה הדמוקרטית האחת.

כמו רבים מכם, השתתפנו בחלק מהוועידות, קיבלנו השראה מהדיונים ומעוצמת התמיכה בתכנית זו. ועידות אלו היו בסיס טוב להחלפת דעות תוך שיתוף ניסיונותינו השונים. בעקבות כינוסים מכוננים אלו, הפרסומים והמסמכים בנושא, היגיע הזמן שהתמיכה בפתרון זה תעבור לשלב המעשי. היזמה ליישום תוכנית זו צריכה לבוא מתוך פלסטין.

למען מטרה זו נערכה פגישה מיוחדת של פעילות ופעילים התומכים בפתרון המדינה הדמוקרטית האחת במינכן, בין ה- 29.6 וה- 1.7.2012. בפגישה זו במינכן היינו מודעים לכך כי המשתתפים הינם חלק קטן מתוך אלפי פעילות ופעילים התומכים בפיתרון זה. לכן הסכמנו כי משימתנו הראשונה הינה ליצור קשר עם כולם למען שיתופם בניסוח החזון ובדיון על הצעדים הבאים למען הגשמתו. המתכנסים במינכן ביקשו מאיתנו לרכז מאמצים אלו ליצירת קשר עם כל המעוניינות והמעוניינים, במטרה להגיע, תוך שנה, לוועידה כוללת בהשתתפות מספר גדול ככל האפשר מתומכי פיתרון זה ממפלגות, תנועות ואסכולות אידיאולוגיות שונות. (ראו את ההחלטות המצורפות בסוף מכתב זה).

על בסיס זה, אנו פונים אליך כפעיל\פעילה כדי לשמוע את דעתך ובתקווה לפעילות משותפת לקידום יוזמה זו. באופן ספציפי אנו מעוניינים לשמוע את דעתך ותמיכתך בעניין הקמת קבוצות עבודה כפי שהן מוגדרות בהחלטת המצורפת למטה או בכל מסגרת שונה. האם יש לך נכונות להצטרף אל אחת מקבוצות העבודה? כמו כן חשוב לנו ביותר לשמוע דעות והצעות לגבי האפשרות לכינוס ועידה בינלאומית מאוחדת שתכונן תנועה למען מדינה דמוקרטית אחת. נשמח לדון בנושאים אלו גם באמצעות הטלפון או סקייפ.

אנו מצפים לעבודה משותפת איתך למען שלום המבוסס על צדק, זכויות ושוויון.

בנאמנות,

לקריאת נייר העמדה הפוליטית שאומצה על ידי ועידת מינכן – לחץ כאן

החלטות ועידת מינכן למען מדינה דמוקרטית אחת בפלסטין ההיסטורית, 29 ביוני – 1 ביולי 2012

החלטה מס' 1

ועידת מינכן ממליצה כי (…) ירכזו את יצירת הקשר עם הפעילים והקבוצות בתוך פלסטין ההיסטורית ומחוץ לה לבניית תנועה עולמית כוללת למען המדינה הדמוקרטית האחת. הם יגישו דו"ח ראשוני תוך חודש.

החלטה מס' 2

ועידת מינכן רואה כי למען השגת המטרה של מדינה אחת דמוקרטית יש צורך בהקמת קבוצות הפעולה הבאות:

  • קבוצת שתאסוף ותיזום מסמכים ופרסומים המסבירים את הסיבות לתמיכה במדינה דמוקרטית אחת. פרסומים אלו ישמשו לשכנוע העולם לתמוך במה שכולנו יודעים כי הוא הצדק והדרך קדימה. קבוצה זו תחבר גם מכתבים והודעות לעיתונות בהתאם לצורך.
  • קבוצת הקשר – תפעל להרחבה מהירה של רשת הקשרים ולהגיע אל שכבות שונות של האוכלוסייה (בשלב ראשון פלסטינים בכל חלקי העולם וישראלים). חלק ממשימות קבוצה זו יהיה לפתח דרכים יצירתיות להגיע אל צבורים שונים (בני דתות שונות, זרמים פוליטיים שונים, שכבות חברתיות, מחנכים, איגודים וכו').
  • קבוצת הצעירים והצעירות שהינה חיונית לעתיד התנועה.
  • קבוצת הפעילות – ארגון פעילויות משפיעות המביאות לשינוי תפיסה ויסייעו להשגת מטרותינו. פעולות אלו יכללו צעדים כמו חרם, הימנעות מהשקעות וסנקציות (BDS) ופעולה ישירה תוך תאום בשטח עם ועדות ההתנגדות העממית.
  • קבוצת המימון – לגיוס כספים למימון הפעילות – עליה להציע לכלל הקבוצה כיצד להשתמש בכסף שיגויס לקידום מטרות התנועה.
  • הקבוצה המשפטית – תעסוק בנושאים משפטיים ברמה המקומית והבינלאומית. בין משימותיה ניסוח הצעות לחוקה חדשה. כמו כן תבחן אפשרויות לטיעון משפטי נגד הלגיטימיות של חלוקת פלסטין ההיסטורית ושל מדינה המבוססת על גזע או דת.

החלטה מס' 3

ועידת מינכן ממליצה לכנס ועידה בינלאומית כדי לכונן את תנועה עולמית כוללת למען מדינה דמוקרטית אחת תוך שנה.

Read this letter in English

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: